Collection: School resources for purchase

30 products
  • Digital for Teachers - whole school & single user
    Regular price
    from $144.00
    Sale price
    from $144.00
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Introduction to Teacher Wellbeing
    Regular price
    from $80.00
    Sale price
    from $80.00
    Regular price
    $100.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Staff Resilience Course
    Regular price
    from $80.00
    Sale price
    from $80.00
    Regular price
    $100.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • School Kit for K - Yr 6
    Regular price
    $199.00
    Sale price
    $199.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Preschool Kit
    Regular price
    $199.00
    Sale price
    $199.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Podcast reflection journals - digital download
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Animal Character finger puppets
    Regular price
    $70.00
    Sale price
    $70.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Breathing Styles Treasure Wheel
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flip to Flourish at School
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Catastrophe Scale Whiteboard Magnet Puzzle
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Teacher wellbeing workshop (facilitated
    Regular price
    from $1,250.00
    Sale price
    from $1,250.00
    Regular price
    $1,500.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Weeds & Flowers board game
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Journal
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Feeling Cards
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Desk Stickers
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Animal Tips
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Growth Mindset Tree
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Working Strengths Poster with Individual Names
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strengths Poster
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Traffic Light Poster
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brain Poster
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • DOSE Poster
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • character Stickers
    Regular price
    from $3.50
    Sale price
    from $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Take Care of your Mind Poster
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Complete Grow Your Mind Poster Pack
    Regular price
    $140.00
    Sale price
    $140.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Digital for Teachers - single user
    Regular price
    $144.00
    Sale price
    $144.00
    Regular price
    $180.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Card
    Regular price
    from $25.00
    Sale price
    from $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Teacher Resilience Course (facilitated)
    Regular price
    from $1,250.00
    Sale price
    from $1,250.00
    Regular price
    $1,500.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Implementation support
    Regular price
    from $800.00
    Sale price
    from $800.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 15 months for the price of 12 - Digital for Teachers - whole school subscription
    Regular price
    from $1,170.00
    Sale price
    from $1,170.00
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out